Služby / VPN - Virtual Private Network

VPN 662.cloud

Jedná se o poskytnutí přístupu k naší síti pomocí virtuální privátní sítě, jehož smyslem je primárně umožnění přístupu k internetové síti odkudkoli na světě. Laicky – kdekoli jste na světě, připojíte se pomocí VPN do naší sítě a tváříte se pro kohokoli na internetu, že sedíte v ČR na veřejné IP v ČR.

Cílem služby pro zákazníka je - zpřístupnit cenzurované služby, jelikož pro přístup z ČR se zatím cenzura vesměs neaplikuje - zpřístupnit služby, které jsou pouze pro zákazníky v ČR - anonymizace přístupu a tváření se jako uživatel z ČR (Netflix, bankovnictví) - zpřístupnění vzdálených ploch u firem, které neaplikují vlastní VPN (připojíte se na firemní RDP a máte naši veřejnou IP, kterou Vám správce povolí ve filtrech, pokud firma nemá vlastní VPN)

Výhodou služby je, že je profilována pro relativně malé množství uživatelů, na které je cíleno, nehrozí tak významně blokace ze stran poskytovatelů veřejných internetových služeb.

Vzhledem k tomu, že spousta států aplikuje nějakou formu cenzury jako například není možno přistupovat z UAE (Spojené arabské emiráty) na stránky s pornotematikou nebo z některých hotelů se nedostanete ani na své internetové bankovnictví, často nefunguje ani služba Whatsapp apod., je služba VPN jedinou možností, jak svoje zařízení k daným službám připojit. Po připojení k VPN, které cenzurované nebude nikdy (neříkáme, že některé konkurenční připojení není cenzurováno, ale jak uvádíme, naše VPN není pro miliony uživatelů, tedy nebude v budoucnu cenzurovaná) se na zamezené služby již dostanete.